Jdi na obsah Jdi na menu

FireTeam - noční závody ve Véskách 26. 10. 2013 + VIDEO

28. 10. 2013

V sobotu 26. října se konaly poslední noční závody v tomto roce a to ve Véskách (okr. Uh. Hradiště).
Začátek závodů byl v 19:00 hodin a trať byla profesionálně nasvícená - startovní čára byla z LED diod, základna pod halogenem a káď z průhledného plexiskla byla barevně podsvícená.
Trať vedla z prudkého kopečka a proudaři běželi bránou areálu k terčům. Závodilo se na 2 béčka.
Do závodů se přihlásilo 35 mužských a ženských družtev.
Naše mužstvo startovalo jako 24 v pořadí. Náš start proběhl bez problémů a na základně došlo k malému zdržení. Přesto šla voda v 9 sekundách z mašiny a proudaři byli na místech včas. Na levém proudu byl terč sražený v čase 17,84 a pravý, kvůli problému s gumou na proudnici, v čase 20,64. Guma v produnici na pravém proudu povolila a voda ze spojky stříkala proudaři do očí. Toho si naštěstí všiml levý proudař (zkušený mistr Slovenské republiky v požárním sportu) a svého kolegu slovně navigoval dokud levý terč nesestřelil. Na závodech jsme obsadili slušné 17. místo.
Tyto závody byly pro některé naše závodníky premiérou a nutno říct, že úspěšnou.
Na závodech za nás startoval i mistr Slovenska a zlatý medailista z letošní mezinárodní hasičské olympiády Jakub Pavelka z Kútů.
Na závodech jsme měli velkou podporu, protože nám přijeli fandit rodiní příslušníci z Blatnice, Radějova a Kútů.

Jakub Buzík
Levý proud: Jakub Pavelka (DHZ Kúty - získal zlato na letošní mezinárodní olympiáně v hasičském sportu v útoku, mistr Slovesnka v hasičském sportu)