Jdi na obsah Jdi na menu

8.9.2012 - závod do vrchu v Radějově (podzemka) + VIDEO

V Radějově se letos konala soutěž do vrchu. Je to speciální závod, který se běží v terénu - v Radějově to bylo v lese u starého koupaliště. Trať byla náročná - k základně se běželo do kopce, od základny vedl úzký úsek po hrázi koupaliště, potom následoval příkop a nakonec se trať stáčela ostře doleva a do kopce. Aby toho nebylo málo, běželo se v zásahových přilbách, zásahových botách, se zásahovými hadicemi a ve stejnokroji PS2. Každé družstvo mělo 2 pokusy. Závod byl dále specifický v tom, že se musely spojit 4 savice pomocí klíčů a voda se čerpala z podzemní nádrže pomocí vývěvy a pumpováním košaře.  Byly to naše první závody tohoto typu a doufali jsme, že se něco přiučíme.
Do závodů se přihlásilo 6 družstev mužů a 2 ženská družstva.
Po prvním kole jsme byli na 3. místě s časem 102 sekund za Vnorovama a Kozojídkama.
Při druhém pokusu jsme změnili taktiku v sání vody. Start se nám moc nevydařil a hned na startu došlo k hromadnému pádu 3 našich závodníků. To nás nezastavilo a naopak nás to nakoplo. Rychle jsme se dali dohromady a díky výborné spolupráci celého týmu jsme dosáhli času 53 sekund. Tímto pokusem jsme se dostali do vedení a o 3 sekundy jsme porazili dosud vedoucí Vnorovy. Na třetím místě skončilo domácí mužstvo z Radějova.
Závody byly náročné, ale o to víc se nám líbily a těšíme se na příští rok, kdy by měl být závod ještě obtížnější...