Jdi na obsah Jdi na menu

28. 8. 2011 - GP Velká nad Veličkou

28. 8. 2011

Poslední závod sezony Grand Prix se konal tradičně ve Velké nad Veličkou na náměstí.
Počasí se naštěstí umoudřilo a bylo příjemně.
Do závodů se přihlásilo 21 mužských, 9 ženských a 4 dorostenecké týmy.
O obtížnosti trati svědčí i to, že během závodů musela 2x zasahovat rychlá záchranná služba.
Jak informovali na konci závodů pořadatelé, obě zranění naštěstí nebyla vážná a kluky propustili z nemocnice domů.
Naše družstvo startovalo jako předposlední. Nemilé překvapení nám připravil pořadatel, když nám těsně před startem vyřadil 2 nevyhovující hadice C z důvodu špatné šířky. Naštěstí se nám podařilo narychlo půjčit hadice od Svatobořic a prověrkou jsme prošli.
Start proběhl hladce - koš a spoj byl rychlý, ale savice se nepodařila nasadit na mašinu na první pokus. Důvodem byl prasklý O-kroužek na savici. Souhra zbytku týmu byla perfektní a s výsledným časem 24,70 jsme skončili na 13.místě.
Chválu od hlasatele si vysloužil Kuba s rozdělovačem, který zapojoval pravou C hadici za běhu.
Před náma skončily 2 týmy, které nejsou zařazeny v Grand Prix Hodonín a v této soutěži GP nám o jedno místo utekl bod do GP.
Na závodech nám vypomáhal tým ze Svatobořic a na oplátku šli tentokrát naši kluci, Pepa a Kuba, zaskočit do dorosteneckého týmu Svatobořic.
Pepa roztahoval béčka a Jakub zapojoval rozdělovač. Se silnou dvoulitrovou mašinou a sportovními hadicemi se jim podařilo dosáhnout skvělého času na levém proudu 17,55 a na pravém proudu 18,60. S tímto časem skončili na druhém místě. Svatobořice si odvezli pohár a další ceny. Dokázali jsme, že máme dobré závodníky, kteří se můžou rovnat se silnější konkurencí.